Prema FATF preporukama, obaveza država je da redovno procenjuju rizike od pranja novca, finansiranja terorizma, proliferacije i da iste rizike redovno ažuriraju. Vlada Republike Srbije usvojila je Nacionalnu procene rizika od pranja novca,Nacionalnu procenu rizika od finansiranja terorizma, Procenu rizika od pranja novca i finansiranja terorizma u sektoru digitalne imovine i Procenu rizika od finansiranja širenja oružja za masovno uništenje.
Rad na podizanju svesti i unapređenju rada u upravljanju rizicima se nastavlja kroz neposredno predstavljanje ključnih rezultata svim zainteresovanim stranama. Obaveza svih učesnika u sistemu za sprečavanje pranja novca i finansiranje terorizma je da svoje obaveze i rad usklade sa najnovijim procenjenim rizicima, opredele prioritete u radu, u svrhu eleminisanja ili umanjivanja procenjenih rizika.
Dana 29. i 30. januara 2025. godine, u organizaciji Saveta Evrope koji sprovodi projekat pod nazivom "Suzbijanje ekonomskog kriminala u Srbiji",a isti finansira Švedska agencija za međunarodnu razvojnu saradnju, u Hotelu Zira u Beogradu održano je predstavljanje zaključaka svih procena rizika predstavnicima državnih institucija kako preventivnog, tako i represivnog dela sistema sprečavanja pranja novca i finansiranja terorizma.
Na radionicu su govornici bili svi koordinatori koji su učestvovali u izradi ovih strateških dokumenata i predstavnicima državnih organa približili implementaciju ključnih nalaza, pretnje, tipologije pranja novca, sektorske pretnje, prekogranične pretnje, organizovani kriminal i pranje novca, slabosti sistema sprečavanja pranja novca i finansiranja terorizma, ulogu supervizora finansijskog i nefinansijskog sistema, izazove u prevenciji, STR, pravna lica i pravne aranžmane, rizike sektora virtuelne imovine, saradnju sa tužilaštvom, metode izveštavanja, rizike proizvoda i usluga finansijskog sektora, procenu rizika od neprofitnih organizacija, rezultate, ulogu i operativni okvir za neprofitne organizacije, implementaciju FT i PF procene rizika.
Radionici su prisustvovali predstavnici svih nadzornih oragana- Narodne banke Srbije, Uprave za sprečavanje pranja novca, Komisije za hartije od vrednosti, Uprave za igre na sreću, Ministarstva unutrašnje i spoljne trgovine, Advokatske komore Srbije, Javnobeležničke komore Srbije, Ministarstva informisanja i telekomunikacije, zatim predstavnici represivnih organa- Republičkog javnog tužilaštva, Javnog tužilaštvo za organizovani kriminal, prekršajnih i privrednih sudova, Ministarstva unutrašnjih poslova, BIA, Kancelarije Saveta za nacionalnu bezbednost, kao i Agencije za privredne registe i ostalih državnih organa.