Према ФАТФ препорукама, обавеза држава је да редовно процењују ризике од прања новца, финансирања тероризма, пролиферације и да исте ризике редовно ажурирају. Влада Републике Србије усвојила је Националну процене ризика од прања новца,Националну процену ризика од финансирања тероризма, Процену ризика од прања новца и финансирања тероризма у сектору дигиталне имовине и Процену ризика од финансирања ширења оружја за масовно уништење.
Рад на подизању свести и унапређењу рада у управљању ризицима се наставља кроз непосредно представљање кључних резултата свим заинтересованим странама. Обавеза свих учесника у систему за спречавање прања новца и финансирање тероризма је да своје обавезе и рад ускладе са најновијим процењеним ризицима, определе приоритете у раду, у сврху елеминисања или умањивања процењених ризика.
Дана 29. и 30. јануара 2025. године, у организацији Савета Европе који спроводи пројекат под називом "Сузбијање економског криминала у Србији",а исти финансира Шведска агенција за међународну развојну сарадњу, у Хотелу Зира у Београду одржано је представљање закључака свих процена ризика представницима државних институција како превентивног, тако и репресивног дела система спречавања прања новца и финансирања тероризма.
На радионицу су говорници били сви координатори који су учествовали у изради ових стратешких докумената и представницима државних органа приближили имплементацију кључних налаза, претње, типологије прања новца, секторске претње, прекограничне претње, организовани криминал и прање новца, слабости система спречавања прања новца и финансирања тероризма, улогу супервизора финансијског и нефинансијског система, изазове у превенцији, СТР, правна лица и правне аранжмане, ризике сектора виртуелне имовине, сарадњу са тужилаштвом, методе извештавања, ризике производа и услуга финансијског сектора, процену ризика од непрофитних организација, резултате, улогу и оперативни оквир за непрофитне организације, имплементацију ФТ и ПФ процене ризика.
Радионици су присуствовали представници свих надзорних орагана- Народне банке Србије, Управе за спречавање прања новца, Комисије за хартије од вредности, Управе за игре на срећу, Министарства унутрашње и спољне трговине, Адвокатске коморе Србије, Јавнобележничке коморе Србије, Министарства информисања и телекомуникације, затим представници репресивних органа- Републичког јавног тужилаштва, Јавног тужилаштво за организовани криминал, прекршајних и привредних судова, Министарства унутрашњих послова, БИА, Канцеларије Савета за националну безбедност, као и Агенције за привредне регисте и осталих државних органа.